سينک توکار بهتره يا سينک روکار ؟

سينک توکار بهتره يا سينک روکار ؟

سينک توکار بهتره يا سينک روکار ؟ مقایسه سينک توکار و سينک روکار دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه یکی از مهم‌ترین پارامترهای است که نیاز به بایدونبایدهای بسیاری در این راستا دارد. به‌عنوان‌مثال در زمان نصب کابینت‌ها این سؤال پرسیده می‌شود که ایده پردازی برای کابینت‌های آشپزخانه با استفاده از سینک توکار صورت بگیرید بهتر است یا اینکه سینک‌های روکار کارایی بیشتری دارد. اگر بخواهیم در یک نگاه کلی به موضوع توجه داشته باشیم بدون شک همه گزینه سینک توکار را انتخاب می‌کنند؛ اما ازآنجایی‌که این مدل از سینک سبب می‌شود که فضای اطراف کابینت شما در طی گذر زمان به دلیل رطوبت متورم شود شاید برخی از افراد سینک روکار را ترجیح بدهند. از همین رو در مطلب پیش رو سعی بر آن داریم تا به این سؤال شما پاسخ داده شود. مقایسه سینک تو کار و سینک رو کار ایده پردازی است که به تصویر می نشینیم.

 • سینک توکار
 • سینک روکار
 • کدام انتخاب را داشته باشیم
مقایسه سينک توکار وسينک روکار

سينک توکار بهتره يا سينک روکار

سينک توکار بهتره يا سينک روکار ؟ سینک توکار و سینک روکار

سینک توکار و سینک روکار دو گزینه انتخابی است که شما در زمان نصب کابینت‌های خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اما این مهم امری است که فارغ از بحث‌های تخصصی کاملاً به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. استفاده از سینک‌های توکار عموماً برای دکوراسیون‌های حرفه‌ای آشپزخانه‌های لوکس و لاکچری توصیه می‌شود و به‌جرئت می‌توانیم بگویم در هیچ آشپزخانه مدرنی شما سینک توکار را مشاهده نمی‌کنید. این مهم را شما می‌توانید در ژورنال‌های تخصصی دکوراسیون داخلی نیز مشاهده کنید که تمام آشپزخانه‌های با استفاده از سینک توکار دیزاین شده‌اند.

 • سلیقه شما در انتخاب سینک
 • استقبال بیشتر از سینک توکار
مقایسه سينک توکار وسينک روکار

سينک توکار بهتره يا سينک روکار

سينک توکار بهتره يا سينک روکار ؟ و سبک دکوراسیون

سینک توکار و سینک روکار هرکدام که انتخاب شما است این را به یاد داشته باشید که در سبک‌های انتخابی شما شکل و طرح سینک‌های آشپزخانه تفاوت پیدا می‌کند. عموماً برای آشپزخانه‌های مدرن از سینک‌های مستطیل بدون لبه‌های گرد و برای آشپزخانه‌های کلاسیک سینک‌های بیضی‌شکل یا بدون لبه‌های تیز استفاده می‌شود. البته این امر موضوع ثابت‌شده و صددرصدی نیست و بسته به نیاز مشتری می‌توان خلاف این واقع به انتخاب سینک‌های ظرف‌شویی پرداخت.

 • سبک انتخابی شما
 • برطرف شدن نیاز شما

ازنظر تخصصی سينک توکار بهتره يا سينک روکار ؟ کدام بهتر است؟

 سینک توکار و سینک روکار ازنظر متخصصان دکوراسیون داخلی و نصاب‌های کابینت با یکدیگر تفاوت بارزی دارند. اگر می‌خواهید برای منزل جدید خود از سینک‌های مدرن به سبک توکار استفاده کنید اما نظر اطرافیانتان شمارا برای انتخاب مردد کرده است اصلاً نگران نباشید. شاید بارها با این جمله روبرو شده باشید که به‌کارگیری سینک‌های توکار با توجه به اینکه اجازه نمی‌دهید نم و رطوبت زیادی وارد کار شود اما کابینت‌های پس از گذر زمان متورم شده‌اند. باید به شما بگویم اگر متخصص و نصاب کابینت‌های شما فرد کار بلد و حرفه‌ای باشد به‌هیچ‌عنوان شما با این مشکل روبرو نخواهید شد؛ زیرا علت متورم شدن کابینت‌های توکار آشپزخانه شما روکار بودن یا توکار بودن سینک شما نیست بلکه دلیل این امر عدم آب‌بندی کردن و نصب اشتباه سینک‌های توکار است.

 • علت خراب شدن کابینت نوع سینک نمیباشد
 • تخصص در نصب سینک
 • آبندی درست سینک
انواع سینک

انواع سینک

روش نصب سینک توکار و سینک روکار

سینک توکار و سینک روکار هرکدام فرایند نصب مخصوص به خود رادارند. عموماً کابینت سازهای حرفه‌ای و متخصص در زمان نصب کابینت‌ها به این مهم توجه می‌کنند که از سینکی استفاده کنند که فرایند به‌کارگیری محصول عمر مفید بیشتری را تجربه کند. از همین رو در پرسه نصب سینک‌های توکار از چسب آکواریوم یا سیلیکونی مخصوصی استفاده می‌شود و تمام فضاهای آب گیر اطراف سینک به‌خوبی پوشش داده می‌شود. حتی اگر سینک خود مجهز به نوار آب گیر باشد یک نصاب حرفه‌ای فرایند نصب سینک توکار را با استفاده از چسب‌های مرغوب و باکیفیت به انجام می‌رساند و در انتها بسته‌های زیر سینک را محکم می‌کند تا در طی گذر زمان آب‌گرفتگی زیر سینک سبب متورم شدن آن نشود.

 • استفاده از چسب آکواریوم
 • وجود نوار آب گیر

نکته‌ای پیرامون نصب سینک توکار

سینک‌های توکار در زمان نصب عموماً ضخامتی بیشتر از سه سانتی‌متر را با استفاده از بسته‌های سه سانتی‌متری نمی‌پذیرند؛ یعنی زمانی که از چسب آکواریوم استفاده می‌شود این ضخامت بیشتر می‌شود و بست های سه سانتی به‌سختی و یا شاید حتی بسته نشوند. به همین خاطر در زمان نصب سینک‌های توکار و استفاده کردن از چسب‌های سیلیکونی باید جسم سختی را به مدت بیست‌وچهار ساعت بر روی سینک قرارداد تا فرایند نصب و بسته شدن سینک‌ها ساده‌تر از هر زمان دیگری به انجام برسد.

مقایسه سينک توکار وسينک روکار

سينک توکار بهتره يا سينک روکار

آب‌بندی کردن پشت سینک توکار و سینک روکار

سینک توکار و سینک روکار هرکدام که انتخاب شما است از متخصصین این امر بخواهید فرایند نصب آن را به‌صورت کامل و دقیق به انجام برسانند تا شمارا در طی گذر زمان با مشکل روبرو نکنند. برای این مهم حتماً باید در زمان نصب سینک‌های توکار یا روکار از قرنیزی به‌منظور زهوار بین کابینت و دیوار استفاده شود تا آب سینک به فضای پشت کابینت آسیبی وارد نکند. برای این مهم تنها استفاده از چسب آکواریوم کفایت نمی‌کند بلکه باید حتماً از قرنیز برای فاصله بین دیوار و سینک استفاده شود.

 کلام آخر پیرامون نصب سینک توکار و سینک روکار

سینک توکار و سینک روکار هرکدام کارایی مشابه و یکسانی را به خود اختصاص داده‌اند اما تنها تفاوت بین این محصول در زیباسازی فضای آشپزخانه شما است. به شما توصیه می‌کنیم با نادیده گرفتن حرف‌های دوستان و نزدیکان خود با یک متخصص و کابینت ساز حرفه‌ای در این راستا مشاوره بگیرید تا خیال شمارا از بابت نصب سینک توکار یا سینک روکار راحت کنند. این بارو که با بهره‌گیری از سینک توکار کابینت‌های شما در طی گذر زمان متورم و آسیب‌دیده می‌شود بحثی کاملاً اشتباه است؛ زیرا با استفاده از چسب‌های مخصوص و قرنیز به‌راحتی می‌توان فرایند آب‌گیری سینک را به انجام رساند. امید است اطلاعات ارائه‌شده پیرامون نصب سینک توکار و روکار شمارا یاری رسانده باشد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *