راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت ، مدل کابینت چگونه باید باشد؟ زمانی که قصد دارید به منظور تغیر دکوراسیون منزل خود از کابینت بهره بگیرید بدون شک باید به پارامترهای بسیاری در این راستا توجه کنید. شکل کابینت، متریال انتخابی، طرح کابینت، بافت کابینت، یراق‌آلات کابینت، مات بودن یا براق بودن و سبکی که برای دکوراسیون خود مدنظر قرار داده‌اید می‌تواند گزینه‌های انتخابی شما برای انتخاب مدل کابینت شما باشد. هرکدام از گزینه‌های انتخابی را باید به‌صورت مجزا مدنظر قرار دهید تا مدل کابینت شما یک طرح و ایده، ایده ال را از آن شما بکند. برای این منظور به شما توصیه می‌کنیم از مشاورین و متخصصین مستر چوبی در این راستا مشاوره بگیرید تا ایده ال ترین انتخاب از آن شما باشد.

 • مدل های کابینت
 • باید ها و نباید های کلی پیرامون کابینت
 • انتخاب سبک
 • انتخاب متریال مصرفی

در مقاله پیش رو میخوانیم

 1. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا بایدونبایدهای که در راستای انتخاب مدل کابینت به کار شما می‌آید را با شما در میان بگذاریم
 2. با ما همراه باشید تا متفاوت‌ترین دکوراسیون داخلی در آشپزخانه شما فراهم شود.
انتخاب مدل کابينت

انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت مدل کابینت بر اساس سبک دکوراسیون داخلی

مدل کابینت شما می‌تواند بر اساس سه سبک مدنظر قرار داده شود. اگر می‌خواهید یک ایده پردازی مدرن داشته باشید باید از مدل کابینتی استفاده کنید که سادگی و زیبایی خاصی را از آن شما کند. سادگی در دسته‌ها و تم رنگی ایده پردازی شمارا به سبک یک چیدمان مدرن نزدیک می‌کند. برای سبک‌های کلاسیک عموماً توصیه می‌شود از تم رنگی قهوه‌ای استفاده کنید. تم رنگی که ایده پردازی شمارا به سبک جنگلی بسیار نزدیک می‌کند. ازآنجایی‌که طرح‌های کلاسیک عموماً شبیه به طرح‌های نوستالژی است و به‌صورت منبت‌کاری شده طراحی می‌شود می‌توانیم بگویم اگر قدری به این سبک از ایده پردازی جلا داده شود شما به یک چیدمان سلطنتی و لوکس دست پیدا خواهید کرد. سبک‌های دکوراسیون داخلی در سه راستای مدرن، کلاسیک و سلطنتی دسته بندی می‌شود که نیازهای شمارا با هر سبک ایده پردازی و علاقه‌مندی فراهم کرده است.

 • کابینت مدرن
 • کابینت کلاسیک
 • کابینت سلطنتی
انتخاب مدل و طرح کابینت

انتخاب مدل و طرح کابینت

 باید و نبایدهای کلی پیرامون مدل کابینت

مدل کابینت را باید بر اساس بایدونبایدهای که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود خریداری کنید تا از انتخاب خود در طی گذر زمان دل‌زده نشوید.

 • آشپزخانه‌ای به سبک کلاسیک
 • آشپزخانه‌ای شبه کلاسیک
 • ایده پردازی به سبک مدرن براق
 • آشپزخانه‌ای مدرن با متریال مات
 • ایده پردازی ساده
 • کابينت آشپزخانه کوبيسم

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت انتخاب سبک کابینت

در دنيا سبک‌های طراحي به دسته‌هاي مختلف تخصصي تقسيم می‌شوند ولي در کشور ما اين سبک‌ها برگرفته از سبک آسيايي با تلفيقي از ديگر سبک‌ها است. در یک دسته بندی کلی می‌توانیم به موارد فوق اشاره‌ای داشته باشیم.

 • چه سبکی برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنیم
انتخاب مدل و طرح کابینت

انتخاب مدل و طرح کابینت

کابينت آشپزخانه کلاسيک

کابینت‌هایی با درب‌های ابزار خورده با تاج و زیر چراغی و پاخور برجسته، استفاده ازگل‌ها و سرستون و قطعات خاص – متريال پايه چوب است ولي به دليل قيمت بالا معمولاً از جنس ام دي اف باروکش پی‌وی‌سی استفاده می‌شود و طراحي کاملاً منحصربه‌فرد و متفاوت با ساير سبک‌ها دارد و ترجیحاً درب‌ها تک‌رنگ هستند را بانام‌های کلاسيک، وکيوم، ممبران، پی‌وی‌سی در بازار می‌شناسند.

 • سبک کلاسیک یا ممبران به چه کابینتی می گویند
انتخاب مدل و طرح کابینت

انتخاب مدل و طرح کابینت

کابينت آشپزخانه شبه کلاسيک

کابینت‌هایی با درب‌های کم ابزار خورده با تاج و زیر چراغی کم‌حجم‌تر نسبت به کار کلاسيک معمولاً از جنس ام دي اف باروکش پی‌وی‌سی هستند. در اصل اين سبک همان سبک کلاسيک است باکمی تلفيق سبک طراحي مدرن و کمتر شدن برجستگی‌ها و ترجیحاً تک‌رنگ بانام‌های کلاسيک، وکيوم، ممبران و روکش پی‌وی‌سی در بازار به فروش می‌رسد.

 • سبک کلاسیک کابینت به چه معناست
راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

کابينت آشپزخانه مدرن براق

کابینت‌هایی با درب ام دي اف چهار لب تيز براق، دور درب‌ها نوار پی‌وی‌سی براق، عرفا بدون تاج، پاخور و زیر چراغی، سبک طراحي با استفاده از شکست‌ها، بی‌نظمی‌های چشم‌نواز، ترجیحاً استفاده از دو يا سه رنگ به‌جز طرح‌های خاص، روکش‌های مورداستفاده، هايگلاس، پلي گلاس، کريستال، يو وي، در بازار عرضه می‌شود.PVC براق، اکرليک، ملامينه براق است و بانام هاکابينت براق و کابینت هايگلاس

 • کابینت براق یا هایگلاس چیست؟
راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

کابينت آشپزخانه مدرن مات

کابینت‌هایی با درب ام دي اف چهار لب تيز مات، دور درب‌ها نوار پی‌وی‌سی، سبک طراحي با استفاده از شکست‌ها، بی‌نظمی‌های چشم و ترجیحاً استفاده از دو يا سه رنگ به‌جز طرح‌های خاص در ایده پردازی را مدرن مات می نامنند. در بعضي مواقع ممکن است بنا بر ذوق طراح کمي هايگلاس هم به کار گرفته شود. روکش‌های مورداستفاده عموماً ملامينه، PVC، لترون، اي پي ال است. در بازار نیز این محصول با عنوان کابينت ملامينه، کابينت لترون، کابينت مات شناخته شده است.

 • کابینت آشپزخانه مات به چه معناست

کابينت آشپزخانه کوبيسم

کابینت‌هایی با درب ام دي اف روکش PVC با طرح‌های بسيار شلوغ و در اکثر مواقع استفاده از موج‌های خيلي برجسته را می‌توان آشپزخانه‌ای به سبک کوبیسم نام‌گذاری کرد. از اين سبک فقط در ايران براي کابينت آشپزخانه استفاده می‌شود و نظافت آن نیز بسيار سخت است. معمولاً در دکوراسيون اداري پيشنهاد می‌شود زیرا سبک طراحي قاعده مشخصي ندارد. در بازار عموماً با عنوان‌های کوبيسم و مواج ارائه می‌شود.

 • تعریف کابینت های کوبیسم

کابينت آشپزخانه ساده

انتخاب اين سبک از کابينت دست شما نیست. در اصل گاهي اوقات به دليل کم بودن فضا يا پلن خاص آشپزخانه يا لوله‌کشی بد، شما راهی نداريد جزء اينکه فقط لوازم خود را جاگذاري کنيد و سپس از فضاي باقيمانده با چند ايده کوچک کار طراحي تکميلی را به انجام برسانید. در اين حالت ممکنه شما ترکيبي از تمام موارد بالارو انتخاب کنيد و از هر رنگي بدون هماهنگي استفاده کنيد يا فقط نامي مثل کابینت کلاسیک مدرن، براق و سایر سبک‌ها رو روي آشپزخانه خود بگذارید.

 • زیبایی در سادگی

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت کدام مدل کابينت را انتخاب کنم؟

مدل کابینت شما امری است که به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. شما می‌توانید هرکدام از اين سبک‌ها رو که دوست داريد انتخاب کنيد و به‌هیچ‌وجه نگران کيفيتش نباشيد چون اگر کابينت ساز شما خوب باشد و از متريال باکیفیت استفاده می‌کند. مرغوبيت و عمر کابینت‌ها هيچ فرقي باهم ندارند. فقط بحث ظاهري و زیبایی‌اش مهم است که کدام از سبک‌ها می‌تواند به‌نوعی به ایده پردازی منزل شما نزدیک باشد.

 • رفع سردرگمی برای انتخاب مدل کابینت
راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت انتخاب طرح آشپزخانه برای مدل کابینت

مدل کابینت شما می‌تواند در طرح و ایده پردازی شما تأثیر داشته باشد. بعدازاینکه سبک‌کار خود را مشخص کرديد بايد ببينيد از چه نوع طرحي در فضای داخلی آشپزخانه خود لذت می‌برید؛ مثلاً دوست داريد کانتر جزيره داشته باشيد يا نه؟ ميز کار چي؟ ميز صبحانه يا نهارخوري؟ فر و مايکروفر هم داريد؟ دوست داريد يک جا براي لوازم دکوري داشته باشيد؟ راستي بد نيست يک انباري دم‌دستی کوچولو داشته باشيد. گاهی لوله‌کشی آشپزخانه طراح رو نسبت به خواسته‌های شما محدود می‌کند و همه اين موارد را بايد به طراح خود بگويد تا بادانش فني و شرايط محيط و خواسته‌های شما هماهنگي لازم ایجاد شود. شرمنده در اين مورد هیچ‌وقت به ایدئال صد درصد نمی‌رسید مگر اينکه زمان نقشه‌کشی ساختمان پلن آشپزخانه رو در نظر گرفته باشيد.

 • چه طرحی را برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنم؟
راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

انتخاب جنس، برند، بافت و رنگ کابينت برای مدل کابینت

مدل کابینت به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. وقتي طرح رو تائید کرديد بايد برويد سراغ جنس کار و برندي که می‌خواهید مورداستفاده قرار دهید. خيلي مهم است که از روي رنگ، برند رو انتخاب نکنيد بلکه اول برندهاي باکیفیت رو بشناسيد و سپس دست به انتخاب بزنید. سپس از روی طرح و برند مدنظر خود رنگ و بافت موردعلاقه‌تان را انتخاب کنيد.

راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت کلام آخر پیرامون مدل کابینت

مدل کابينت انتخاب شد حالا دیگر تقریباً مدل کابينت شما انتخاب‌شده است. می‌بینید که مدل کابينت مرحله‌به‌مرحله و در يک بازه زماني انتخاب می‌شود براي همين موضوع بود که در ابتدای این مقاله گفته شد مدل کابینت و شرایط انتخابی آن‌قدری به ریز کاری نیاز دارد. امید است اطلاعات ارائه‌شده پیرامون یک انتخاب ایده ال برای مدل کابینت شما به شما یاری رسانده باشد. دسته‌بندی‌های جزئی‌تری هم وجود دارد که خيلي به سبک کابینت‌هاي ما در ايران ربط پيدا نمی‌کند و جسته‌وگریخته به‌صورت خاص در ايران اجرا می‌شود و به دليل اينکه از حوصله اين مقاله خارج می‌شود، ما نیز از آن می‌گذریم.

One reply on “راهنمای کامل انتخاب مدل کابينت

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *